bip

godło

PRZEDSZKOLE MIEJSKIE NR 185 W ŁODZIFacebook

Aktualności

Wakacje

Wakacje


Miłych wakacji. Do zobaczenia we wrześmiu.

Piknik rodzinny

Piknik rodzinny

17 czerwca.
To okazja do wspólnej zabawy dzieci, rodziców, nauczycieli i pracowników przedszkola. W ramach spotkania były zabawy integracyjne, dmuchańce, bańki, malowanie buziek oraz pyszności.


Hipoterapia

Hipoterapia

15 czerwca.
Mieliśmy okazje wysłuchać informacji na temat kucyków, tego co lubią jeść, jak bardzo są pomocne. Jednak najbardziej przyjemne było jeżdzenia na nich.

Zakończenie roku

Zakończenie roku

12 czerwca.
Dzieci ze wszystkich grup wzięły udział w przedstawieniu "Wakacyjne podróże po Polsce". W ten sposób poznaliśmy różne regiony Polski. W tym dniu żegnaliśmy dzieci odchodzące do szkoły. Rodzice dziękowali nauczycielom i pracownikom przedszkola za wspólnie spędzony czas.Dzień Dziecka

Dzień Dziecka

1 czerwca.
To szczególny dzień. W tym dniu nie brakowało atrakcji: dmuchańce, malowanie twarzy, bańki mydlane w naszym ogrodzie przedszkolnym.


Wycieczka do Lasu Łagiewnickiego

Wycieczka do lasu

27 maja.
Dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w wycieczce do Łasu Łagiewnickiego. Celem wycieczki było zapoznanie dziei z mieszkańcami lasu i pokaznie im miejsca, w którym mieszkają.


Dzień Mamy

Dzień Mamy

26 maja.
Dzieci z grupy III i IV prezentowały swoim ukochanym mamom wierszyki, piosenki i tańce. Wszystkie dzieci wręczały własnoręcznie wykonane upominki.


XVIII Festiwal Piosenki Dzieci Specjalnej Troski "Pory roku w piosence".

Festiwal Piosenki

To już kolejny udział naszych dzieci w tym festiwalu, który dostarcza nam wielu wrażeń i emocji. Dzieci prezentowały układ choreograficzny w pięknych strojach.


Bal wiosny

Bal wiosny

16 kwietnia.
Na bal wiosny wszyscy mamy uśmiech radosny. W tym dniu bawiły się dzieci ze wszystkich grup. Były kolorowe, wiosenne stroje, konkursy i nagrody.


Święta, Święta...

Wielkanoc

 

ZAPRASZAMY

Drzwi otwarte

Bal karnawałowy

Bal karnawałowy

5 lutego.
Bawiły się dzieci ze wszystkich grup. Były kolorowe stroje, konkursy i nagrody. Dzieci niepełnosprawne wirowały w barwnych korowodach ;-)

Z wizytą w Zakładzie Opieki Fel- Med

Z wizytą w Zakładzie Opieki Fel- Med

30 stycznia.
Grupa III odwiedziła podopiecznych Zakładu Opieki Fel-Med z okazji Dnia Babci i Dziadka. Dzieci przedstawiły krótki program artystyczny i wręczyły własnoręcznie wykonane kwiatki. Nasza wizyta wywołała wielkie wzruszenie i ogromną radość".

Dzień Babci i Dziadka

Dzień Babci i Dziadka

21 stycznia.
Gościliśmy w naszym przedszkolu ukochane Babcie i Dziadków. Wspólnie się bawiliśmy, wręczaliśmy własnoręcznie wykonane upominki. Dziękujemy Wam.

ŚWIĘTA, ŚWIĘTA...

ŚWIĘTA

Spotkanie wigilijne

Spotkanie wigilijne

19 grudnia.
Powoli zbliżają się Święta Bożego Narodzenia to święta, które kryją w sobie niepowtarzalną magię: radość i niecierpliwe oczekiwanie na pierwszą gwiazdkę. Dla wielu jest to czas spotkań w rodzinnym gronie, dzielenia się opłatkiem, składania życzeń, wspólnego kolędowania. Takie chwile nie tylko utrwalają dzieciom znajomość tradycji i zwyczajów świątecznych, lecz również, co najważniejsze wzmacniają bliskie i serdeczne relacje. Występ dzieci dla Rodziców był wzruszający, a wspólny czas przy stole, to miłe chwile dla dzieci, rodziców i pracowników przedszkola.
Jest taki dzień bardzo ciepły, choć grudniowy……

„Dzień Misia”

Dzień Misia

25 listopada.
Ten dzień od kilku lat świętujemy idąc do Muzeum Bajki SEMAFOR. Poznajemy tam liczne postacie z bajek, w tym fantastycznego Misia Uszatka.

Audycja muzyczna

Audycja muzyczna

24 listopada.
Zawsze chętnie uczestniczymy we wspólnych tańcach. Uczymy się nowych piosenek, poznajemy instrumenty.

Spotkania z książką

Spotkania z książką

21 listopada.
Zawsze miło nam gościć Panią z biblioteki, która odwiedza nas z wolontariuszami z Francji i Hiszpanii. Z zaciekawieniem słuchamy wierszy i opowiadań.

Konkurs „Na dwa wiersze”

Na dwa wiersze

20 listopada.
Jesień za oknem uprzyjemniły nam wiersze w wykonaniu dzieci z naszego przedszkola i zaproszeni goście. Wszystkim się podobały recytowane wiersze. Były brawa i nagrody, dla wszystkich.

Koncert Uli Pakuły

Koncert Uli Pakuły

13 listopada.
Piosenki Pani Uli zawsze porywają nas do tańca. Dowiadujemy się o ważnych i ciekawych rzeczach. Na przykład jak być życzliwym…

Przedstawienie baletowe „Tańce z baśni"

Tańce z baśni

5 listopada.
Ale było pięknie, baśniowo…
Dziewczynki mogły tańczyć jak baletnice pod okiem profesjonalnych tancerek, chłopcy zresztą też chętnie tańczyli.


Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

Dzień Postaci z Bajek

4 listopada.
Dzieci z ogromnym przejęciem obejrzały przedstawienie w wykonaniu nauczycielek przedszkola i rodziców. Dzieci rozpoznawały postacie z bajek, chętnie uczestniczyły w zadaniach. Jak to w bajkach bywa, każdej towarzyszył morał.
To było bardzo pouczające spotkanie.

BAL JESIENI

BAL JESIENI

23 października.
Jesień, ach to ty…. Dzieci w ramach integracji brały udział w barwnych korowodach, konkursach, zabawie. Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie dzieciom strojów.

WYCIECZKA DO ZOO

WYCIECZKA DO ZOO

7 października.
Światowy Dzień Zwierząt spędziliśmy w ZOO. Pani przewodnik opowiadała o zwyczajach, pożywieniu i zachowaniu wybranych zwierząt. Głaskaliśmy skunksa, jeża i tchórzofretkę. A na koniec obejrzeliśmy prezentację multimedialną o zwierzętach przygotowaną przez pracownika zoo.

BICIE REKORDU GUINNESSA

BICIE REKORDU GUINNESSA

30 września.
Dzieci z naszego przedszkola włączył się do ogólnopolskiej akcji wspólnego mycia zębów. Z radością i ochotą czyściły zęby.

OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

20 września.
To dostarczenie dzieciom kolejnych okazji do świętowania, wesołej zabawy i czerpania radości z bycia przedszkolakiem… i tak właśnie było u nas.

SPRZĄTANIE ŚWIATA

SPRZĄTANIE ŚWIATA

19 września.
Co roku włączamy się do tej akcji. Sprzątamy okolice naszego przedszkola. Dorośli, dbajcie o czystość !

PIKNIK RODZINNY

PIKNIK RODZINNY

18 września.
To okazja do wspólnej zabawy dla dzieci, rodziców i pracowników przedszkola. Były zawody sportowe pyszne jedzenie, potrawy przygotowywane przez naszych pracowników, nawet chleb pieczony przez jedną z nauczycielek oraz dużo zabawy.

WYCIECZKA NA DZIAŁKI

WYCIECZKA NA DZIAŁKI

17 września.
Jak co roku, dzieci z naszego przedszkola uczestniczyły w wycieczce na pobliskie działki. Oglądały drzewa owocowe, krzewy, warzywa i jesienne kwiaty. Degustowały podarowane owoce. Poznały także przeznaczenie narzędzi ogrodniczych.

NOWY ROK PRZEDSZKOLNY

Powitanie

Witamy w nowym roku przedszkolnym 2014/2015
Szczególnie witamy w Naszym Przedszkolu nowe Dzieci i ich Rodziców. Razem z nami przeżyjecie mnóstwo przygód.