bip

godło

PRZEDSZKOLE MIEJSKIE NR 185 W ŁODZI

Aktualności

ŚWIĘTA, ŚWIĘTA ...

ŚWIĘTAANIOŁ - KONKURS

ANIOŁ

23 grudnia.
Dziś w przedszkolu odbyło się rozstrzygnięcie konkursu - ANIOŁ.
Każdy anioł, który wpłynął był urokliwy, w związku z tym wszystkie zostały nagrodzone. Obecnie anioły tworzą dekorację i emanują świątecznym nastrojem. Dziękujemy Księgarni TAK Czytam za objęcie konkursu honorowym Patronatem i przekazanie nam pięknych książek, które umilą dzieciom świąteczny czas.

SZOPKA BOŻONARODZENIOWA - KONKURS

SZOPKA BOŻONARODZENIOWA

21 grudnia.
Organizatorzy bardzo cieszyli się ilością prac, która wpłynęła na konkurs. Bardzo dziękujemy zdolnym Autorom tych pięknych i wzbudzających zachwyt Szopek, dziękujemy również Rodzicom za pomoc.

CHOINKA ŚWIĄTECZNA

CHOINKA ŚWIĄTECZNA

20 grudnia.
Co raz bliżej Święta... Nasi mali aktorzy praezentowali się w roli pastuszków, krakowiaków i górali. Był to czas wspólnego kolędowania, śpotkania ze Świętym Mikołajem i prezentów.


DOGOTERAPIA

DOGOTERAPIA

Raz w miesiącu odwiedza nas pies terapeuta. Dzieci chętnie go głaskają, przytulają, spacerują z nim, karmią. Dla pieska wskazują kolory, nazywają częsci ciała, uczą się przez zabawę.WRÓŻBY ANDRZEJKOWE

WRÓŻBY ANDRZEJKOWE

30 listopada.
Zgodnie z tradycją dzisiaj był dzień wróżb...
DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

25 listopada.
Dzisiaj byliśmy z wizytą u misia Uszatka i innych postaci z bajek. Wysłuchaliśmy wielu ciekawych informacji i z pewnością wkrótce tu wrócimy.POLSKA W KOLORACH JESIENI

POLSKA W KOLORACH JESIENI

17 listopada.
Konkurs jesienny na dwa wiersze – Polska w kolorach jesieni. Nasi mali artyści zaprezentowali bogaty repertuar wierszy o tematyce jesiennej. Były brawa, oklaski i nagrodyNARODOWE ŚWIĘTO NIEPODKLEGŁOŚCI

NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODKLEGŁOŚCI

10 listopada.
W naszym przedszkolu odbyła się uroczystość z okazji Święta Niepodległości. Obejrzeliśmy film i wysłuchaliśmy informacji na temat symboli narodowych. Dzieci recytowały wiersze. Słuchaliśmy piosenek. Wszyscy uroczyście odśpiewaliśmy Hymn.

BALET

BALET

8listopada.
Dzieci obejrzały występy baletowe. Wiedzą już jak tańczy się polkę i czardasza oraz walca. Sami też mogli spróbować swoich sił ;-)
Może kiedyś też będą tańczyć zawodowo...

W BIBLIOTECE

W BIBLIOTECE

4 listopada.
Dzisiaj dzieci z grupy I pojechały do Biblioteki Rejonowej nr8. Okazją był finał Festiwalu Sztuk Wszelakich. Chłopcy oglądali zgromadzone prace plastyczne, wśród których znaleźli swoje.

KONKURS FOTOGRAFICZNY

KONKURS FOTOGRAFICZNY

28 października.
Dziś nasze przedszkole odwiedził Pan Sławomir Grzanek prezes Łódzkiego Towarzystwa Fotograficznego. Opowiedział nam o tajnikach fotografii, zaprezentował kilka ciekawych zdjęć. Rozstrzygnął konkurs fotograficzny „Zdjęcie z wakacji”. Gratulujemy zwycięzcom i wyróżnionym. Dziękujemy wszystkim za udział w konkursie.
Dziękujemy Panu Sławkowi za spotkanie ;-)

BAL JESIENI

BAL JESIENI

11 października.
To już jesień...
W barwnych korowodach bawiliśmy się i zarazem uczyliśmy o darach jesienie...

PIKNIK RODZINNY

PIKNIK RODZINNY

20 września.
Pogoda dopisała, więc wszyscy goście mogli wesoło i aktywnie spędzić czas na świeżym powietrzu. Wspólna zabawa, smakołyki, każdy znalazł coś dla siebie...
Zapraszamy na kolejne pikniki...

SPACER ULICĄ PIOTRKOWSKĄ

SPACER ULICĄ PIOTRKOWSKĄ

16 września.
Dzieci z drugiej grupy wraz z Rodzicami i Paniami wyruszyły na wycieczkę ulicą Piotrkowską. Siadaliśmy przy każdej rzeźbie- pomniku. Jednak największym zainteresowaniem z naszej strony cieszył się Miś Uszatek. Dopisała nam piękna pogoda. Odwiedziliśmy Łódzkie Towarzystwo Fotograficzne.

KONCERT ULI PAKUŁY

KONCERT ULI PAKUŁY

Na początku roku przedszkolnego odwiedziła nas Pani Ula Pakuła z koncertem na temat bezpieczeństwa na drodze.
Bezpieczeństwo na drodze, to bardzo ważna rzecz. Uczymy się o znakach i odblaskach śpiewająco ;-)

JUŻ W PRZEDSZKOLU

JUŻ W PRZEDSZKOLU

Dzieci, które są u nas pierwszy rok poznają placówkę, zasady i reguły. Nawiązują pierwsze przyjaźnie, sympatie. Wszyscy się staramy aby dzieciom było tu jak najlepiej….

NOWY ROK PRZEDSZKOLNY

Powitanie

Witamy w nowym roku przedszkolnym 2016/2017
Szczególnie witamy w Naszym Przedszkolu nowe Dzieci i ich Rodziców. Razem z nami przeżyjecie mnóstwo przygód.