bip

godło

PRZEDSZKOLE MIEJSKIE NR 185 W ŁODZI

Aktualności

Z wizytą w Zakładzie Opieki Fel-Med

Z wizytą w Zakładzie Opieki Fel- Med

29 czerwca
Dzieci z naszego przedszkola odwiedziły podopiecznych Zakładu Opieki "Fel-Med". Występ bardzo się podobał, dostaliśmy mnóstwo braw i słodką nagrodę

Piknik Rodzinny

Piknik Rodzinny

27 czerwca
W tym roku nasz ogród przedszkolny zamienił się w „Ogród sensoryczny” nazywany Ogrodem Zmysłów, ma on oddziaływać na zmysły pozawzrokowe w większym stopniu niż zwykle.. Ogród zmysłów był podzielony na strefy: smakową, dotykową, zapachową, słuchową, wzrokową i dźwiękową. Ogrody zmysłów wykorzystywane są do celów terapeutycznych i edukacyjnych. Naszym dzieciom bardzo się podobało, najwięcej frajdy sprawił basen z wodą.

Wernisaż fotografii

Wernisaż fotografii

25 czerwca
Wernisaż fotografii.
W Łódzkim Towarzystwie Fotograficznym odbył się wernisaż fotografii zorganizowanego przez nasze przedszkole ogólnopolskiego konkursu fotograficznego pod hasłem „To warto zobaczyć- ciekawe miejsca w moim regionie”

Zakończenie roku przedszkolnego

Zakończenie roku przedszkolnego

20 czerwca
Uroczyste zakończenie roku przedszkolnego.
Dzieci zabrały rodziców w podróż przez Polskę prezentując wiersze, piosenki i tańce. Na koniec zostały pożegnane starszaki. W salach był czas na poczęstunek, rozmowy i łzy radości.


Bajki Tuwima

Bajki Tuwima


19 czerwca
„Cudowna kraina bajek Tuwima”.
Wysłuchaliśmy wierszy Juliana Tuwima, przez chwilę niektórzy mogli poczuć się aktorami.


Spotkanie z Policją

Spotkanie z Policją

9 czerwca
Spotkanie z Policją.
Tuż przed wakacjami wysłuchaliśmy rad i przestróg jak wakacje spędzić bezpiecznie. Chętnie każdy z nas siedział w radiowozie :-)

KUCYKI

KUCYKI

6 czerwca
Kucyki w przedszkolu.
Odwiedziły nas kucyki ze stajni Huclandia. Każde dziecko mogło sobie pojeździć na kucyku, pogłaskać. Wysłuchaliśmy informacji jak obchodzić się z nimi, co lubią, a czego nie.

Dzień Dziecka

Dzień Dziecka

1 czerwca
Dzień Dziecka w Palmiarnii.
To egzotyczne miejsce cieszyło się ogromnym zainteresowaniem naszych przedszkolaków.

Dzień Mamy

Dzień Mamy

26 maja
Spotkanie z Rodzicami z okazji Dnia Mamy.
To ważne chwile dla dzieci i rodziców. Każda grupa spędziła ten dzień w specjalny sposób, były piosenki, wierszyki, prezenty i wspólna zabawa.
Kochamy Was i dziękujemy za to że jesteście :-)

Wycieczka do Straży Pożarnej

Wycieczka do Straży Pożarnej


11 maja
Co roku towarzyszą dzieciom niesamowite emocje w związku z wizytą w straży pożarnej. Bardzo dziękujemy Panom strażakom za cierpliwość i możliwość przyjrzenia się sprzętom potrzebnym do ich pracy.
Wi Dzi Misie

Wi Dzi Misie

10 maja
Teatrzyk Wi Dzi Misie pod tytułem „Księżniczka na ziarnku grochu”
Dzieci obejrzały bajkę o księżniczce, której prawdziwość zostaje poddana próbie za pomocą podłożonego - pod sterty miękkich poduszek i kołder - ziarnka grochu. Opowiedział ją pierwszy Christian Andersen. Jest w niej Młody Książę, który szuka prawdziwej Księżniczki i… miłości najprawdziwszej.

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ TAŃCA

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ TAŃCA

28 kwietnia
Dzieci obejrzały prezentację multimedialną poznając charakter różnorodnych tańców. Wybrane tańce mogły zatańczyć. Byli śmiałkowie, którzy prezentowali się indywidualnie.

KONKURS FOTOGRAFICZNY

KONKURS FOTOGRAFICZNY
DNI OTWARTE

DNI OTWARTE

Zapraszamy na dni otwarte w dniach 24.04-28.04 w godzinach 9.00-10.00.

WIOSENNA ŁĄKA

WIOSENNA ŁĄKA

11 kwietnia
Z naszym przedstawieniem „Wiosenna łąka” wybraliśmy się do Domu Dziennego Pobytu dla Osób Niepełnosprawnych. Spotkaliśmy się z wielkimi brawami. W nagrodę nasi mali artyści mogli pobawić się w Sali Sensorycznej.

DOM KULTURY ARIADNA

DOM KULTURY ARIADNA


07 kwietnia
Udział w XVII Wojewódzkim Integracyjnym Festiwalu Twórczości Artystycznej „Bawmy się razem”, pod hasłem „Co w trawie piszczy?” Na scenie wiosennie: pszczółki, motylki, ślimaki, ważki, żabki, bociany, itd., itp.
Na zakończenie, w nagrodę dla wszystkich wspaniałych uczestników występ clowna Tomka.DZIEŃ AUTYZMU

DZIEŃ AUTYZMU


31 marca
Dzieci z naszego przedszkola solidaryzowały się z dziećmi z autyzmem, poprzez niebieskie ubranie. Poprzez zabawę próbowały zrozumieć autyzm.WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO ...

ŚWIĘTAŚWIATOWY DZIEŃ WODY

DZIEŃ WODY

22 marca.
Kolejne spotkanie , które miało uświadomić dzieciom jak cenna jest woda. Wspólne śpiewanie i zabawy ze Zdrojkiem dostarczają dużo radości.EUROPEJSKI DZIEŃ LOGOPEDY

DZIEŃ LOGOPEDY

6 marca.
W tym dniu we wszystkich krajach Unii Europejskiej obchodzony jest "Europejski Dzień Logopedy". Celem tego dnia jest rozpowszechnianie wiedzy logopedycznej. W naszym przedszkolu po raz pierwszy został zorganizowany dzień zabaw logopedycznych. Usprawnialiśmy aparat artykulacyjny poprzez liczne ćwiczenia oddechowe. Przedszkolaki bardzo chętnie uczestniczyły w przygotowanych zabawach, a proponowane ćwiczenia oraz wiele ciekawych i kolorowych pomocy, jakie zostały przygotowane na zajęcia podniosły poziom ich atrakcyjności.

BAL KARNAWAŁOWY

BAL KARNAWAŁOWY

24 lutego.
Nadszedł czas balu... jak zwykle dziękujemy rodzicom za piękne stroje. Zabawa była udana.

RAZEM RAŹNIEJ

RAZEM RAŹNIEJ

17 lutego.
Dzisiaj dziecie z grupy IV były na koncercie w szkole muzycznej. Już od najmłodszch lat staramy się obcować ze sztuką.SPOTKANIE Z KSIĄŻKĄ

SPOTKANIE Z KSIĄŻKĄ

13 lutego.
Pani z Biblioteki prezentowała nam bogactwo literatury dziecięcej. Wszyscy uważnie poznawaliśmy przygody postaci .KONCERT ULI PAKUŁY

KONCERT ULI PAKUŁY

9 lutego.
Świąteczno- karnawałowy czas przy utworach wykonywanych przez Ulę Pakułę, to zawsze miło spędzony czas.WidziMiSię

WidziMiSię

8 lutego.
Dzisiaj gościliśmy aktorów z wyjątkowym przedstawieniem - "Zimowa opowieść". Mogliśmy się przenieść w świat…
wyjątkowy, magiczny

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

20 stycznia.
Dziś w przedszkolu obyła się uroczystość z okazji święta Babci i Dziadka
Był to wspólnie spędzony czas, występy, życznia, laurki i wiele wzruszeń
ŚWIĘTA, ŚWIĘTA ...

ŚWIĘTA

ANIOŁ - KONKURS

ANIOŁ

23 grudnia.
Dziś w przedszkolu odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego - ANIOŁ.
Każdy anioł, który wpłynął był urokliwy, w związku z tym wszystkie zostały nagrodzone. Obecnie anioły tworzą dekorację i emanują świątecznym nastrojem. Dziękujemy Księgarni TAK Czytam za objęcie konkursu honorowym Patronatem i przekazanie nam pięknych książek, które umilą dzieciom świąteczny czas.

SZOPKA BOŻONARODZENIOWA - KONKURS

SZOPKA BOŻONARODZENIOWA

21 grudnia.
Organizatorzy bardzo cieszyli się ilością prac, która wpłynęła na konkurs. Bardzo dziękujemy zdolnym Autorom tych pięknych i wzbudzających zachwyt Szopek, dziękujemy również Rodzicom za pomoc.

CHOINKA ŚWIĄTECZNA

CHOINKA ŚWIĄTECZNA

20 grudnia.
Co raz bliżej Święta... Nasi mali aktorzy praezentowali się w roli pastuszków, krakowiaków i górali. Był to czas wspólnego kolędowania, śpotkania ze Świętym Mikołajem i prezentów.


DOGOTERAPIA

DOGOTERAPIA

Raz w miesiącu odwiedza nas pies terapeuta. Dzieci chętnie go głaskają, przytulają, spacerują z nim, karmią. Dla pieska wskazują kolory, nazywają częsci ciała, uczą się przez zabawę.WRÓŻBY ANDRZEJKOWE

WRÓŻBY ANDRZEJKOWE

30 listopada.
Zgodnie z tradycją dzisiaj był dzień wróżb...
DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

25 listopada.
Dzisiaj byliśmy z wizytą u misia Uszatka i innych postaci z bajek. Wysłuchaliśmy wielu ciekawych informacji i z pewnością wkrótce tu wrócimy.POLSKA W KOLORACH JESIENI

POLSKA W KOLORACH JESIENI

17 listopada.
Konkurs jesienny na dwa wiersze – Polska w kolorach jesieni. Nasi mali artyści zaprezentowali bogaty repertuar wierszy o tematyce jesiennej. Były brawa, oklaski i nagrodyNARODOWE ŚWIĘTO NIEPODKLEGŁOŚCI

NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODKLEGŁOŚCI

10 listopada.
W naszym przedszkolu odbyła się uroczystość z okazji Święta Niepodległości. Obejrzeliśmy film i wysłuchaliśmy informacji na temat symboli narodowych. Dzieci recytowały wiersze. Słuchaliśmy piosenek. Wszyscy uroczyście odśpiewaliśmy Hymn.

BALET

BALET

8listopada.
Dzieci obejrzały występy baletowe. Wiedzą już jak tańczy się polkę i czardasza oraz walca. Sami też mogli spróbować swoich sił ;-)
Może kiedyś też będą tańczyć zawodowo...

W BIBLIOTECE

W BIBLIOTECE

4 listopada.
Dzisiaj dzieci z grupy I pojechały do Biblioteki Rejonowej nr8. Okazją był finał Festiwalu Sztuk Wszelakich. Chłopcy oglądali zgromadzone prace plastyczne, wśród których znaleźli swoje.

KONKURS FOTOGRAFICZNY

KONKURS FOTOGRAFICZNY

28 października.
Dziś nasze przedszkole odwiedził Pan Sławomir Grzanek prezes Łódzkiego Towarzystwa Fotograficznego. Opowiedział nam o tajnikach fotografii, zaprezentował kilka ciekawych zdjęć. Rozstrzygnął konkurs fotograficzny „Zdjęcie z wakacji”. Gratulujemy zwycięzcom i wyróżnionym. Dziękujemy wszystkim za udział w konkursie.
Dziękujemy Panu Sławkowi za spotkanie ;-)

BAL JESIENI

BAL JESIENI

11 października.
To już jesień...
W barwnych korowodach bawiliśmy się i zarazem uczyliśmy o darach jesienie...

PIKNIK RODZINNY

PIKNIK RODZINNY

20 września.
Pogoda dopisała, więc wszyscy goście mogli wesoło i aktywnie spędzić czas na świeżym powietrzu. Wspólna zabawa, smakołyki, każdy znalazł coś dla siebie...
Zapraszamy na kolejne pikniki...

SPACER ULICĄ PIOTRKOWSKĄ

SPACER ULICĄ PIOTRKOWSKĄ

16 września.
Dzieci z drugiej grupy wraz z Rodzicami i Paniami wyruszyły na wycieczkę ulicą Piotrkowską. Siadaliśmy przy każdej rzeźbie- pomniku. Jednak największym zainteresowaniem z naszej strony cieszył się Miś Uszatek. Dopisała nam piękna pogoda. Odwiedziliśmy Łódzkie Towarzystwo Fotograficzne.

KONCERT ULI PAKUŁY

KONCERT ULI PAKUŁY

Na początku roku przedszkolnego odwiedziła nas Pani Ula Pakuła z koncertem na temat bezpieczeństwa na drodze.
Bezpieczeństwo na drodze, to bardzo ważna rzecz. Uczymy się o znakach i odblaskach śpiewająco ;-)

JUŻ W PRZEDSZKOLU

JUŻ W PRZEDSZKOLU

Dzieci, które są u nas pierwszy rok poznają placówkę, zasady i reguły. Nawiązują pierwsze przyjaźnie, sympatie. Wszyscy się staramy aby dzieciom było tu jak najlepiej….

NOWY ROK PRZEDSZKOLNY

Powitanie

Witamy w nowym roku przedszkolnym 2016/2017
Szczególnie witamy w Naszym Przedszkolu nowe Dzieci i ich Rodziców. Razem z nami przeżyjecie mnóstwo przygód.