bip

godło

PRZEDSZKOLE MIEJSKIE NR 185 W ŁODZI

Aktualności

Święta, Święta...

Wielkanoc 2018


Poznajemy zawody - szewc

„Poznajemy zawody - szewc

20 luty 2018r.
Kolejnym zawodem, który poznaliśmy to szewc. Wybraliśmy się do pobliskiego Zakładu Szewskiego i tam mogliśmy zobaczyć narzędzia, maszyny oraz dowiedzieć się na czym polega praca szewca.
Dziękujemy za cenne informacje.

Zimowy poranny krąg

„Zimowy poranny krąg

19 luty 2018r.
Zima w pełni, dzieci z II i III grupy uczestniczą w zajęciach w których poprzez zmysły wzroku, słuchu, dotyku, węchu i smaku doświadczają zimy.

Bal karnawałowy

„Bal karnawałowy

13 luty 2018r.
Urocze kolorowe stroje, tańce i zabawa, to koniec karnawału… Dziękujemy rodzicom, za piękne przebrania.
Kolejny bal za rok.

Poznajemy zawody - sprzedawca

„Poznajemy zawody - sprzedawca

24 stycznia 2018r.
To kolejny zawód, który poznawały nasze dzieci. Dowiedziały się o rodzajach sklepów, obowiązkach, sprzedawcy. Dzieci najchętniej pracowałyby w sklepie ze słodyczami hmmm...

Dzień Babci i Dziadka

„Dzień Babci i Dziadka

22 stycznia 2018r.
Jak co roku w naszym przedszkolu mamy okazję gościć wspaniałe Babcie i Dziadków. Wspólnie z nimi świętowaliśmy ich dzień. Były występy, tańce i prezenty. W grupie II pojawiły się Ozoboty. Wspólnie programowaliśmy pod hasłem: Herbatka i konfitura uczuć dla Babci i Dziadka.

Poznajemy zawody - kucharz

„Poznajemy zawody - kucharz

11 stycznia 2018r.
Na wcześniejszym spotkaniu, na pytanie „Kim chciałbyś zostać?” dzieci wymieniały: policjantem, piłkarzem, nauczycielką, lotnikiem, weterynarzem. Po dzisiejszych zajęciach, to będziemy mieć….. samych kucharzy 😊

Wizyta Magika

„Wizyta Magika

9 stycznia 2018r.
Dzisiaj mieliśmy gościa - odwiedził nas Magik, pokazywał sztuczki, czarował, mogliśmy być nawet jego asystentami.


Współpracujemy w grupie

Współpracujemy w grupie

Tworzymy zespoły- dzieci z grupy IV uczestniczyły w zajęciach na temat współpracy w grupie. O czym należy pamiętać, co daje…. Następnie podzieliliśmy się na grupy i tworzyliśmy budowle. Na koniec omawialiśmy wybudowane przez nas dzieła.

„Sielsko- anielsko”

„Sielsko- anielsko

20 grudnia 2017r.
„Sielsko- anielsko” dzieci wspólnie z rodzicami wykonały na konkurs anioły z akcentem ludowym. W czasie podsumowania rozmawialiśmy o tym symbolach świąt. Anioły, to symbol bezpieczeństwa, spokoju, radości. Wspólnie słuchaliśmy wierszy o aniołach i śpiewaliśmy aniołkowe piosenki.

Spotkanie wigilijne

Spotkanie wigilijne

19 grudnia 2017r.
Spotkanie świąteczne z rodzicami. Dzieci zaprezentowały piosenki świąteczne, recytowały wiersze i tańczyły. Przybył Mikołaj, który rozdawał prezenty. Na koniec był czas na spotkanie z rodzicami w salach i poczęstunek.

Koncert Uli Pakuły

Koncert Uli Pakuły

Koncert świąteczny wprowadził nas w atmosferę świąt. Wspólna zabawa dała nam mnóstwo radości.


Programujemy...

Programujemy

„Czekając na święta uczymy się programować” to zabawy, które pozwalają nam bliżej poznać tajniki kodowania i programowania.


Konkurs jesienny...

Konkurs jesienny

28 listopada 2017r.
„Konkurs jesienny na dwa wiersze”, w tym roku dzieci przypomniały twórczość Wandy Chotomskiej. Prezentowały wiersze między innymi: „Kapelusze”, „Pan Listopad” i wiele innych.


Wycieczka do Muzeum Kinematografii

Wycieczka do Muzeum Kinematografii

15 listopada 2017r.
Na strychu Pałacu Scheiblera spotkaliśmy postacie z bajek. Mogliśmy wejść do budy Reksia i przysiąść na jego sankach, zajrzeć do igloo Pingwina Pik Poka, a na statku Bolka i Lolka wyposażonym w prawdziwe liny okrętowe i koło ratunkowe kręciliśmy kołem sterowym. Dzięki green boxowi mogliśmy znaleźć się w animacji Zaczarowany ołówek, usiąść w samochodzie Bartoliniego herbu Zielona Pietruszka poszukującego Baltazara Gąbki pod czujnym okiem obserwującego sytuację z balonu szpiega z Krainy Deszczowców. W pokoju Uszatka widzieliśmy jego współczesną niemal metrową replikę. Można było nawet zajrzeć do szafy z ubraniami Misia lub posiedzieć na łóżeczku ze słynną piżamką. Natomiast w pełnej kwiatów Dolinie Muminków zrobiliśmy zdjęcia z Muminkami większymi od nas. Dodatkowo mogliśmy pobawić się na interaktywnej macie z grami albo porysować i powyklejać przy przygotowanym do tego celu stoliku. Ekspozycja multimedialna, umożliwiła poznanie techniki i historii filmu animowanego. Ale atrakcje. To raj dla wszystkich dzieci, dorosłych też


NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

W naszym przedszkolu miał miejsce uroczysty apel. W galowych strojach prezentowaliśmy wiersze, pieśni. To ważny dzień dla każdego małego Polaka- Przedszkolaka.MAMY JUŻ CERTYFIKAT EUROPE CODE WEEK 2017

EUROPE CODE WEEK 2017


EUROPE CODE WEEK 2017

EUROPE CODE WEEK 2017

W dniach 7-22 października odbył się Europejski Tydzień Koodownia. Jest to inicjatywa, której celem jest kształtowanie umiejętności programowania oraz algorytmicznego sposobu myślenia - umiejętności kluczowych w społeczeństwie informacyjnym XXIw.
W tym roku po raz pierwszy wzieliśmy udział CodeWeek. Dzięki uprzejmości firmy EduSense w naszym przedszkolu rozpoczęliśmy przygodę z Ozobotem. Dla nas wszystkich, nauczycieli i dzieci, to nowość i fascynacja.Temat przewodni, to "Jesienny spacer z Ozobotem", towarzyszyła nam nauka i zabawa. Uczyliśmy się programować w "języku ozobotów".
Jesienny spacer z OZOBOTEM

POLSKA MOJA OJCZYZNA

Polska moja Ojczyzna

2 października 2017r.
W ramach realizowanego przez nas programu „Polska moja Ojczyzna” odbyły się zajęcia o Łęczycy. Przyjechał do nas Tomasz Kucharczyk, pracownik Muzeum w Łęczycy i w bardzo ciekawy sposób opowiedział nam o rycerzach, elementach stroju rycerskiego, zamku w Łęczycy, legendach o Diable Borucie. Dowiedzieliśmy się o jego codziennej pracy kustosza.
Bardzo ciekawa lekcja muzealna w naszym przedszkolu. Bardzo dziękujemy ;-)

PIKNIK RODZINNY

PIKNIK RODZINNY

28 września 2017r.
W tym roku nasz Jesienny Rodzinny Piknik odbył się pod hasłem: "Święto pieczonego ziemniaka". Były konkursy, zagadki, ciekawostki oraz prace plastyczne z ziemniakiem w roli głównej.
Główną atrakcją było ognisko i pieczony ziemniak.

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

20 września 2017r.
Dzieci z naszego przedszkola spędziły ten dzień na zabawie w piratów. Najpierw był list w butelce z informacją o skarbie, potem pirackie szkolenie, a przede wszystkim dużo muzyki i dobrej zabawy.
Ahoj kamraci ….

SPOTKANIE ZE STRAŻAKAMI

SPOTKANIE ZE STRAŻAKAMI

8 września 2017r.
W naszym przedszkolu odbył się próbny alarm przeciwpożarowy. Wszyscy szybko ewakuowali się w wyznaczone miejsce. W nagrodę strażacy pozwolili nam obejżeć wnętrze wozu strażackiego.
To ciewkawe doświadczenie.

JUŻ W PRZEDSZKOLU

JUŻ W PRZEDSZKOLU

Dzieci, które są u nas pierwszy rok poznają placówkę, zasady i reguły. Nawiązują pierwsze przyjaźnie, sympatie. Wszyscy się staramy aby dzieciom było tu jak najlepiej….

NOWY ROK PRZEDSZKOLNY

Powitanie

Witamy w nowym roku przedszkolnym 2017/2018
Szczególnie witamy w Naszym Przedszkolu nowe Dzieci i ich Rodziców. Razem z nami przeżyjecie mnóstwo przygód.