bip

godło

PRZEDSZKOLE MIEJSKIE NR 185 W ŁODZIFacebook

Aktualności

Święta, Święta...

Wielkanoc

 

ZAPRASZAMY

Drzwi otwarte

Bal karnawałowy

Bal karnawałowy

5 lutego.
Bawiły się dzieci ze wszystkich grup. Były kolorowe stroje, konkursy i nagrody. Dzieci niepełnosprawne wirowały w barwnych korowodach ;-)

Z wizytą w Zakładzie Opieki Fel- Med

Z wizytą w Zakładzie Opieki Fel- Med

30 stycznia.
Grupa III odwiedziła podopiecznych Zakładu Opieki Fel-Med z okazji Dnia Babci i Dziadka. Dzieci przedstawiły krótki program artystyczny i wręczyły własnoręcznie wykonane kwiatki. Nasza wizyta wywołała wielkie wzruszenie i ogromną radość".

Dzień Babci i Dziadka

Dzień Babci i Dziadka

21 stycznia.
Gościliśmy w naszym przedszkolu ukochane Babcie i Dziadków. Wspólnie się bawiliśmy, wręczaliśmy własnoręcznie wykonane upominki. Dziękujemy Wam.

ŚWIĘTA, ŚWIĘTA...

ŚWIĘTA

Spotkanie wigilijne

Spotkanie wigilijne

19 grudnia.
Powoli zbliżają się Święta Bożego Narodzenia to święta, które kryją w sobie niepowtarzalną magię: radość i niecierpliwe oczekiwanie na pierwszą gwiazdkę. Dla wielu jest to czas spotkań w rodzinnym gronie, dzielenia się opłatkiem, składania życzeń, wspólnego kolędowania. Takie chwile nie tylko utrwalają dzieciom znajomość tradycji i zwyczajów świątecznych, lecz również, co najważniejsze wzmacniają bliskie i serdeczne relacje. Występ dzieci dla Rodziców był wzruszający, a wspólny czas przy stole, to miłe chwile dla dzieci, rodziców i pracowników przedszkola.
Jest taki dzień bardzo ciepły, choć grudniowy……

„Dzień Misia”

Dzień Misia

25 listopada.
Ten dzień od kilku lat świętujemy idąc do Muzeum Bajki SEMAFOR. Poznajemy tam liczne postacie z bajek, w tym fantastycznego Misia Uszatka.

Audycja muzyczna

Audycja muzyczna

24 listopada.
Zawsze chętnie uczestniczymy we wspólnych tańcach. Uczymy się nowych piosenek, poznajemy instrumenty.

Spotkania z książką

Spotkania z książką

21 listopada.
Zawsze miło nam gościć Panią z biblioteki, która odwiedza nas z wolontariuszami z Francji i Hiszpanii. Z zaciekawieniem słuchamy wierszy i opowiadań.

Konkurs „Na dwa wiersze”

Na dwa wiersze

20 listopada.
Jesień za oknem uprzyjemniły nam wiersze w wykonaniu dzieci z naszego przedszkola i zaproszeni goście. Wszystkim się podobały recytowane wiersze. Były brawa i nagrody, dla wszystkich.

Koncert Uli Pakuły

Koncert Uli Pakuły

13 listopada.
Piosenki Pani Uli zawsze porywają nas do tańca. Dowiadujemy się o ważnych i ciekawych rzeczach. Na przykład jak być życzliwym…

Przedstawienie baletowe „Tańce z baśni"

Tańce z baśni

5 listopada.
Ale było pięknie, baśniowo…
Dziewczynki mogły tańczyć jak baletnice pod okiem profesjonalnych tancerek, chłopcy zresztą też chętnie tańczyli.


Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

Dzień Postaci z Bajek

4 listopada.
Dzieci z ogromnym przejęciem obejrzały przedstawienie w wykonaniu nauczycielek przedszkola i rodziców. Dzieci rozpoznawały postacie z bajek, chętnie uczestniczyły w zadaniach. Jak to w bajkach bywa, każdej towarzyszył morał.
To było bardzo pouczające spotkanie.

BAL JESIENI

BAL JESIENI

23 października.
Jesień, ach to ty…. Dzieci w ramach integracji brały udział w barwnych korowodach, konkursach, zabawie. Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie dzieciom strojów.

WYCIECZKA DO ZOO

WYCIECZKA DO ZOO

7 października.
Światowy Dzień Zwierząt spędziliśmy w ZOO. Pani przewodnik opowiadała o zwyczajach, pożywieniu i zachowaniu wybranych zwierząt. Głaskaliśmy skunksa, jeża i tchórzofretkę. A na koniec obejrzeliśmy prezentację multimedialną o zwierzętach przygotowaną przez pracownika zoo.

BICIE REKORDU GUINNESSA

BICIE REKORDU GUINNESSA

30 września.
Dzieci z naszego przedszkola włączył się do ogólnopolskiej akcji wspólnego mycia zębów. Z radością i ochotą czyściły zęby.

OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

20 września.
To dostarczenie dzieciom kolejnych okazji do świętowania, wesołej zabawy i czerpania radości z bycia przedszkolakiem… i tak właśnie było u nas.

SPRZĄTANIE ŚWIATA

SPRZĄTANIE ŚWIATA

19 września.
Co roku włączamy się do tej akcji. Sprzątamy okolice naszego przedszkola. Dorośli, dbajcie o czystość !

PIKNIK RODZINNY

PIKNIK RODZINNY

18 września.
To okazja do wspólnej zabawy dla dzieci, rodziców i pracowników przedszkola. Były zawody sportowe pyszne jedzenie, potrawy przygotowywane przez naszych pracowników, nawet chleb pieczony przez jedną z nauczycielek oraz dużo zabawy.

WYCIECZKA NA DZIAŁKI

WYCIECZKA NA DZIAŁKI

17 września.
Jak co roku, dzieci z naszego przedszkola uczestniczyły w wycieczce na pobliskie działki. Oglądały drzewa owocowe, krzewy, warzywa i jesienne kwiaty. Degustowały podarowane owoce. Poznały także przeznaczenie narzędzi ogrodniczych.

NOWY ROK PRZEDSZKOLNY

Powitanie

Witamy w nowym roku przedszkolnym 2014/2015
Szczególnie witamy w Naszym Przedszkolu nowe Dzieci i ich Rodziców. Razem z nami przeżyjecie mnóstwo przygód.