bip

godło

PRZEDSZKOLE MIEJSKIE NR 185 W ŁODZI

Aktualności

Podsumowanie konkursu plastycznego

Podsumowanie konkursu plastycznego

28 czerwca.
Podsumowanie konkursu plastycznego „Moje wymarzone wakacje w Łodzi”
W tym roku na konkurs trafiły prace przestrzenne, bardzo ciekawe. Była okazja, żeby korzystając z literatury przypomnieć dzieciom o bezpieczeństwie w czasie wakacji.
Dziękujemy rodzicom za pomoc.


Piknik Rodzinny

piknik Rodzinny

23 czerwca.
Piknik w naszym ogrodzie, to tradycja. Jest to czas spędzony w gronie naszych najbliższych: rodziców rodzeństwa, dziadków- wspólnie z pracownikami przedszkola.

Koniec roku

Koniec roku

21 czerwca.
Zakończenie roku przedszkolnego. Prezentowaliśmy przed rodzicami nasz występ artystyczny- wiersze, piosenki, układ choreograficzny. Wkrótce wakacje!


Kucyki

Kucyki

6 czerwca.
Zawsze dużo radości sprawia dzieciom możliwość pogłaskania kucyka oraz przejażdżka na nim.Las Łagiewnicki

Las Łagiewnicki

3 czerwca.
Las Łagiewnicki- udział w ścieżce edukacyjno- przyrodniczej- dzieci obserwowały roślinność, dowiedziały się więcej na temat zwierząt tam mieszkających.


Ogród Botaniczny

Ogród Botaniczny

1 czerwca.
Ogród Botaniczny- wycieczka w czasie której miały miejsce swobodne i kierowane obserwacje przyrodnicze oraz obcowanie z architekturą wnętrz, zabytkami, tradycjami, obrzędowością.
Zafascynowały nas będące tam ule.

Dzień Mamy i Taty

Dzień Mamy i Taty

25 maja.
W tym roku zaprosiliśmy rodziców do wspólnej zabawy z chustą animacyjną, szarfami i zabawami muzyczno- ruchowymi. Wręczyliśmy rodzicom upominki.


Wycieczka do Palmiarni

Wycieczka do Palmiarni

24 maja.
W Palmiarni podziwialiśmy licznie zgromadzone tam rośliny egzotyczne. Wszyscy z zainteresowaniem przyglądali się rybkom i żółwiom.


Spotkanie z książką

Spotkanie z książką

25 kwietnia.
Raz w miesiącu odwiedza nas Pani z biblioteki, przynosząc ciekawe książki. Czasem przychodzi do nas z wolontariuszami pochodzącymi z różnych krajów Europy.


Bal Wiosny

Bal Wiosny

11 kwietnia.
Wiosna…. cieplejszy wieje wiatr…. Wzięliśmy udział w konkursach wiedzy, zabawach wiosennych, ale najważniejsza była wspólna zabawa ;-)


Festiwal Integracyjny „Bawmy się razem”

Bawmy się razem

7 kwietnia odbyła sie XVI edycja Wojewódzkiego Festiwalu Integracyjnego „Bawmy się razem”. Temat tegorocznej edycji to – „Wehikuł czasu”.
Podziwialiśmy występy innych przedszkoli i sami zaprezentowaliśmy się w przedstawieniu: "Dźwiękowy wehikuł czasu- czyli krótka historia nie tylko o muzyce".


Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

1 kwietnia.
Dzieci i nauczyciele z naszego przedszkola przyłączyli się do akcji Polska na niebiesko. Dzieci próbowały zrozumieć zachowania autystów.
To ważne aby zrozumieć, a najlepiej to poczuć.Kulisy Teatru Wielkiego

Kulisy Teatru Wielkiego

1 marca.
Mogliśmy posmakować magii teatru czyli połączenia słowa, muzyki, plastyki, ruchu, gestu oraz gry aktorskiej. W świecie kulis można odkrywać różne ścieżki, którymi chodzą aktorzy, ale też samodzielnie stanąć na scenie.
Kto wie, może komuś z nas się jeszcze uda…….


ŻYCZENIA WIELKANOCNE

wIELKANOC

BAL KARNAWAŁOWY

BAL KARNAWAŁOWY

9 lutego.
Barwnymi korowodami i pięknymi strojami żegnaliśmy karnawał.
Bardzo dziękujemy Rodzicom za zaangażowanie.

WYSTĘP GIMNASTYCZEK

WYSTĘP GIMNASTYCZEK

2 lutego.
Dzisiaj nasze przedszole odwiedziły uczennice ze Szkoły Podstawowej Nr 41 w Łodzi. Uczęszczają do klasy sportowej - gimnastyka artystyczna. Zaprezentowały nam piękne układy choreograficzne. Podziwialiśmy ich umiejętności oraz stroje. Na koniec spotkania odpowiadały na nasze pytania.

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

W jednym z zimowych miesięcy- styczniu, są takie dni, które wzbudzają ogromne emocje – to święto Babci i Dziadka. Dziadkowie to wielki skarb dla wnuków. Zawsze bardzo nam miło gościć ich w naszym przedszkolu. Dzieci przygotowują upominki i pięknie się prezentują.

Żyjcie nam 100 lat, a nawet dłużej…

WIDZIMISIE

WIDZIMISIE

20 stycznia.
Dzisiaj występował u nas Teatr WidziMiSie z Łodzi, który przedstawiał bajkę "Trzy świnki". Bajka opowiada o trzech świnkach, które budowały trzy domy. Uczy odpowiedzialności i ostrożności…
Bardzo lubimy gościć aktórów w naszym przedszkolu.

ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNO NOWOROCZNE

Życzenia Świąteczne

Piękna jest radość w Święta,
Ciepłe są myśli o bliskich,
Niech pokój, miłość i szczęście
Otoczy dzisiaj Nas wszystkich.

Wesołych Świąt Bożego Narodzenia
oraz szczęśliwego Nowego Roku
wszystkim Dzieciom i ich Rodzinom
życzy
Dyrekcja i Pracownicy Przedszkola

Spotkanie wigilijne

wigilia

Dnia 15 grudnia br. odbyło się w Naszym Przedszkolu "Spotkanie Wigilijne". Dzieci wystąpiły w programie świątecznym przed publicznością złożoną z najbliższej rodziny. Nie zabrakło wspólnego kolędowania i zabaw oraz... Świętego Mikołaja z prezentami.

WYCIECZKA DO MUZEUM Se-Ma-For

Muzeum  Se-Ma-For

27 listopada.
Dzisiaj byliśmy z wizytą u Misia Uszatka i innych postaci z bajek łódzkiej wytwórni. Spotkać tu można kultowych bohaterów Se-ma-fora: Uszatka, Pik Poka, Piotrusia. Można zobaczyć tam fragmenty scenografii, lalki animacyjne i różne techniki animacji. Zwiedzający mogą też poznać tajemnice oscarowych filmów - „Tanga” i „Piotrusia i Wilka”. Muzeum Animacji wciąga do wspólnej zabawy, można obejrzeć krótkometrażowy film w kameralnym Kinie Se-ma-for.

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

25 listopada.
Dzisiaj były razem z nami w przedszkolu, te duże i małe. Takie, którymi bawili się jeszcze nasi rodzice i takie, tylko nasze.
Kochamy misie.

KONCERT ULI PAKUŁY

KONCERT

12 listopada.
Jak co miesiąc mieliśmy okazję wysłuchać koncertu Pani Uli Pakuły. Razem z osobami towarzyszącymi prezentuje nam różnorodną muzykę i ciekawą tematykę.
Podczas tych koncertów zawsze dobrze się bawimy.

ZAJĘCIA JUDO

JUDO

10 listopada.
Dzisiaj Panie z Klubu Sportowego Gwardia, prowadziły dla nas zajęcia ogólnorozwojowe z elementami judo. Wspólnie braliśmy udział w treningu.

BAL JESIENI

BAL JESIENI

28 października.
Bal jesieni, wszystkie dzieci z entuzjazmem powitały prowadzących, były konkursy, wspólna zabawa. Utrwalaliśmy wiedzę na temat jesieni. Bardzo dziękujemy rodzicom za tak piękne stroje.

PIKNIK RODZINNY

PIKNIK RODZINNY

17 września.
Pogoda dopisała, więc wszyscy goście mogli wesoło i aktywnie spędzić czas na świeżym powietrzu. Wspólna zabawa, smakołyki, każdy znalazł coś dla siebie...
Zapraszamy na kolejne pikniki...

JUŻ W PRZEDSZKOLU

JUŻ W PRZEDSZKOLU

Dzieci, które są u nas pierwszy rok poznają placówkę, zasady i reguły. Nawiązują pierwsze przyjaźnie, sympatie. Wszyscy się staramy aby dzieciom było tu jak najlepiej….

NOWY ROK PRZEDSZKOLNY

Powitanie

Witamy w nowym roku przedszkolnym 2015/2016
Szczególnie witamy w Naszym Przedszkolu nowe Dzieci i ich Rodziców. Razem z nami przeżyjecie mnóstwo przygód.