godło

PRZEDSZKOLE MIEJSKIE NR 185 W ŁODZI

MAMY JUŻ CERTYFIKAT EUROPE CODE WEEK 2017

EUROPE CODE WEEK 2017

W dniach 7-22 października odbył się Europejski Tydzień Koodownia. Jest to inicjatywa, której celem jest kształtowanie umiejętności programowania oraz algorytmicznego sposobu myślenia - umiejętności kluczowych w społeczeństwie informacyjnym XXIw.
W tym roku po raz pierwszy wzieliśmy udział CodeWeek. Dzięki uprzejmości firmy EduSense w naszym przedszkolu rozpoczęliśmy przygodę z Ozobotem. Dla nas wszystkich, nauczycieli i dzieci, to nowość i fascynacja.Temat przewodni, to "Jesienny spacer z Ozobotem", towarzyszyła nam nauka i zabawa. Uczyliśmy się programować w "języku ozobotów".
Jesienny spacer z OZOBOTEM

POLSKA MOJA OJCZYZNA

Polska moja Ojczyzna

2 października 2017r.
W ramach realizowanego przez nas programu „Polska moja Ojczyzna” odbyły się zajęcia o Łęczycy. Przyjechał do nas Tomasz Kucharczyk, pracownik Muzeum w Łęczycy i w bardzo ciekawy sposób opowiedział nam o rycerzach, elementach stroju rycerskiego, zamku w Łęczycy, legendach o Diable Borucie. Dowiedzieliśmy się o jego codziennej pracy kustosza.
Bardzo ciekawa lekcja muzealna w naszym przedszkolu. Bardzo dziękujemy ;-)

PIKNIK RODZINNY

28 września 2017r.
W tym roku nasz Jesienny Rodzinny Piknik odbył się pod hasłem: "Święto pieczonego ziemniaka". Były konkursy, zagadki, ciekawostki oraz prace plastyczne z ziemniakiem w roli głównej.
Główną atrakcją było ognisko i pieczony ziemniak.

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

20 września 2017r.
Dzieci z naszego przedszkola spędziły ten dzień na zabawie w piratów. Najpierw był list w butelce z informacją o skarbie, potem pirackie szkolenie, a przede wszystkim dużo muzyki i dobrej zabawy.
Ahoj kamraci ….

SPOTKANIE ZE STRAŻAKAMI

8 września 2017r.
W naszym przedszkolu odbył się próbny alarm przeciwpożarowy. Wszyscy szybko ewakuowali się w wyznaczone miejsce. W nagrodę strażacy pozwolili nam obejżeć wnętrze wozu strażackiego.
To ciewkawe doświadczenie.

JUŻ W PRZEDSZKOLU

Dzieci, które są u nas pierwszy rok poznają placówkę, zasady i reguły. Nawiązują pierwsze przyjaźnie, sympatie. Wszyscy się staramy aby dzieciom było tu jak najlepiej….

NOWY ROK PRZEDSZKOLNY

Witamy w nowym roku przedszkolnym 2017/2018
Szczególnie witamy w Naszym Przedszkolu nowe Dzieci i ich Rodziców. Razem z nami przeżyjecie mnóstwo przygód.